Bergbahnen Hopfgarten Itter bouwen een extra meer en piste

Hopfgarten Hohe Salve uitzicht op Westendorf

Op de Hohe Salve zijn al twee stuwmeren en in 2025 komt er nog een bij.

Bergbahnen Hopfgarten Itter bouwen een extra meer en piste

De kabelbaanexploitant plant een extra opslagvijver in het Brixental. Dit is tevens bedoeld om de sneeuwzekerheid van enige afdalingen zeker te stellen. De investering die hiermee wordt gedaan bedraagt 5,5 miljoen euro.

Het skiseizoen is in volle gang, de liften en pistes zijn vol. Maar de Bergbahnen Hopfgarten-Itter zijn al met hun ideeën bij volgende winter. Ze plannen een extra meer op de Hohe Salve om de sneeuwkanonnen effectiever te maken en een extra piste te besneeuwen.

“Het wordt steeds belangrijker om zo snel mogelijk sneeuw op de pistes te kunnen maken”, zegt Friedl Eberl, vertegenwoordiger van de bergbanen Hohe Salve Hopfgarten-Itter-Kelchsau. Hiervoor is in totaal niet meer water nodig, maar tegelijkertijd meer.

Het nieuwe meer zal naar verwachting slechts 200 meter verwijderd zijn van het bestaande “Hohe Salve-meer”. Het meer ligt in de gemeente Westendorf. “We hebben de toezegging van de gemeente Westendorf en ook van de vastgoedeigenaren en er hebben al voorbereidende gesprekken met de autoriteiten plaatsgevonden”, zegt Friedl. In januari wordt het project officieel ingediend. Het meer moet een opslagvolume van 130.000 m3 water krijgen.

Extra piste is ook gepland!

Ook wordt er een extra piste gemaakt in het gebied “Foisching”. Deze nieuwe piste zal ook bijzonder geschikt zijn voor racetrainingen en skischolen. Een dergelijke piste staat al heel lang op het verlanglijstje van Hopfgarten.

De piste zal naar verwachting in de zomer worden aangelegd. Nog niet alle vergunningen zijn binnen maar men is zeer positief gezien de voorbereidingen gesprekken die reeds zijn geweest.

In de zomer moet het meer een extra attractie worden in dit gebied. Een wandeling van de Hohe Salve naar het middenstation via de twee bestaande meren wordt al zeer goed ontvangen. De start van de bouw is gepland in het voorjaar van 2025 als de autoriteiten groen licht geven. De kosten bedragen 5,5 miljoen euro.

Hohe Salve Loes Hendriks vrienden van fantastischoostenrijk

Twee bergmeren zijn in de zomer goed zichtbaar foto ©Loes Hendriks via Vrienden van FANtastisch Oostenrijk

Bron: Tiroler Tageszeitung

Logo Brixental

Kitzbüheler Alpen Hohe Salve Region

Van den Berg Sport skischoen op maat

Wil je nu echt niets missen van de berichtgeving van FANtastisch Oostenrijk?

Iedere dag als eerste geïnformeerd worden over het weer, video’s, updates en alles wat het leuk maakt in de Oostenrijkse Alpen, abonneer je dan op onze FANtastische Push berichten. Je kunt je abonneren via jouw mobiel, laptop, tablet of pc (en het is natuurlijk volkomen gratis) Linksonder in het scherm zie je een rood bolletje oplichten. Druk op deze knop en je krijgt dagelijks een signaal dat er een nieuw bericht klaar staat. Helaas is het wel zo dat de Apple apparatuur niet aan deze berichtendienst mee wil werken.

Vrienden van FANtastisch Oostenrijk

FANtastisch Oostenrijk heeft twee facebook pagina’s. Één daarvan is special voor jullie gemaakt. Op de facebookgroep Vrienden van FANtastisch Oostenrijk kunnen jullie de mooiste en leukste vakantiefoto’s en video’s met elkaar kunnen delen. Heb je leuke plaatjes deel die dan en het lidmaatschap van deze groep is uiteraard GRATIS.

Elk jaargetijde kun je en mag je laten zien. Vertel er ook iets bij en waar de foto en of video is genomen. Zo genieten we allemaal mee, ook als we er even niet zijn.

Nodig ook vooral je vrienden uit die iets kunnen bijdragen aan deze groep! De Groeten en veel plezier in deze groep!

Zoek en boek je wintersport

You may also like...

×