Bouwupdate Saalbach Limberg 8er maakt haar eerste rit

©Saalbach.com
Bouwupdate Saalbach Limberg 8er maakt haar eerste rit
Vanaf vandaag is de nieuwe Limberg 8er begonnen aan haar eerste winterseizoen.
De Limberg 8er is eindelijk voltooid en inmiddels heeft het haar eerste ronden gemaakt.
Na een vertraging van 3 jaar is de Limberg 8er eindelijk operationeel. Zoals bekend heeft de nieuwe lift de oude 4 zitslift vervangen en is in dezelfde stijl als de Asitzmuldenbahn in Leogang gebouwd. Ook is het dalstation ongeveer 400 meter lager komen te liggen en de piste verlengt.
Het is goed om te zien dat de bouw op tijd af is, we zullen snel de lift bekijken.
Duurzaam
De warmte in het dalstation wordt geleverd door een warmtepomp met dieptesondes. De zuidgevel van het dalstation zal ruim worden voorzien van zonnepanelen dat voor de nodige groene stroom moet gaan zorgen.
Het idee van duurzaamheid komt ook terug in het ontwerp van het nieuwe kabelbaansysteem. Indien nodig biedt de Limberg 8er de mogelijkheid om in de zomer downhill-fietsen te vervoeren.
Met de komst van de Limberg 8er zal de capaciteit en comfort verhoogd worden. Tegelijkertijd krijgt het gebouw een dubbele bestemming. In het souterrain komt een technisch centrum met werkplaats, kantoor, magazijn en ruimte voor meerdere pistenbullys.
Limberg
De eerste Limberg was een T-bar sleeplift en werd in 1960 gelijktijdig gebouwd met de bouw van de Schattberg kabelbaan. Met de bouw van de Limberg had Saalbach ook een primeur te pakken, voor het vervoeren van zwaar materiaal werd gebruik gemaakt van de Russische Kamov twee-rotor helikopter. De locatie was in die tijd voor zwaar materiaal moeilijk te bereiken, het benodigde beton kon echter wel door de betonwagens op locatie gebracht worden.
De huidige lift komt uit 1994 en is een 4 persoons stoeltjeslift.
De nieuwe positie van het dalstation staat al op de nieuwe (nog niet te verkrijgen) pistekaart voor het seizoen 2023-2024. Bij diverse liften hangt de nieuwe pistekaart met de nieuwe Limberg 8-er er al in.
Technische data.
Dit is wat er bekend is (bron)
Naam | Limberg 8er |
Type | 8-persoons hogesnelheidsstoeltjeslift (koppelbaar) met kap |
Fabrikant | Doppelmayr |
Lengte | 1412 meter |
Hoogte bergstation | 2019 meter |
Hoogte dalstation | 1569 meter |
Hoogte | 450 meter |
Capaciteit | 3600 pers/uur |
Snelheid | 6 m/sec |
Duur rit | ca. 4:20 minuten |
Opening | 30 november 2023 |
Eerdere berichtgeving Limberg 8-er
- Eerste melding
- Eerste keer uitgesteld
- Skicircus Saalbach investeringen komende seizoenen!
- Eerste bouwupdate
- Tweede keer uitgesteld
- Saalbach bouwupdate nieuwe Limberg komt dit jaar
- Kleine bouwupdate Limberg 8er Saalbach
- Saalbach kleine bouwupdate Limberg 8er
- Saalbach bouwupdate Limberg 8er augustus 2023
- Saalbach bouwupdate Limberg 8er 7 september 2023
- Bouwupdate Saalbach Limberg 8er 14 september 2023
- Bouwupdate Saalbach Limberg 8er oktober 2023
- Bouwupdate Saalbach Limberg 8er webcambeelden
- Bouwupdate Saalbach Limberg 8er voltooiing nadert
Wil je nu echt niets missen van de berichtgeving van FANtastisch Oostenrijk?
Iedere dag als eerste geïnformeerd worden over het weer, video’s, updates en alles wat het leuk maakt in de Oostenrijkse Alpen, abonneer je dan op onze FANtastische Push berichten. Je kunt je abonneren via jouw mobiel, laptop, tablet of pc (en het is natuurlijk volkomen gratis) Linksonder in het scherm zie je een rood bolletje oplichten. Druk op deze knop en je krijgt dagelijks een signaal dat er een nieuw bericht klaar staat. Helaas is het wel zo dat de Apple apparatuur niet aan deze berichtendienst mee wil werken.