Marcel Hirscher STOPT! Beslissing is gevallen!

© GEPA PICTURES/RED BULL CONTENT POOL

De kogel is door de kerk Marcel Hirscher stopt, hiermee eindigt weer een carrière van een legende. Marcel Hirscher maakte dit zojuist bekend in een live persconferentie op de ORF 2.

De inmiddels 30-jarige Oostenrijkse skiër zet per direct een punt achter zijn imposante carrière en zo komt er een einde aan het tijdperk van één van de beste skiërs aller tijden. Er waren de afgelopen anderhalf jaar de nodige twijfels over zijn toekomst, deze twijfels zijn nu beantwoord.

Veel gewonnen

De afgelopen 10 jaar heeft Marcel alles gewonnen wat er te winnen valt. De bekroning waren zijn gouden medailles op de combinatie en de reuzenslalom tijdens de Olympische Spelen in Pyeongchang in 2018. Destijds zei Marcel het volgende hierover: “De druk is weg en die stomme vraag of mijn carrière geslaagd is zonder olympisch goud ook”.  Naast de twee gouden Olympische medailles won hij ook zeven wereldtitels en zegevierde hij in 67 wereldbekerwedstrijden. Hiermee is hij de op twee na beste alpine skiër ooit. Alleen Ingemar Stenmark (86) en Lindsey Vonn (82) wonnen er meer dan de Oostenrijker.

Carrière

Op 17 maart 2007 maakte Hirscher zijn debuut in de wereldbeker tijdens de reuzenslalom in Lenzerheide. In december van dat jaar won hij zijn eerste punten. De eerste top 10 klassering kwam heel snel namelijk, in januari 2008 werd dit in Adelboden behaald. Ook zijn eerste podium kwam heel snel, dit was in maart 2008 in Kranjska Gora. Zijn eerste wereldbekerzege boekte hij op 13 december 2009 in Val d’Isère.

Hirscher deed drie keer mee aan de Olympische winterspelen, zowel Vancouver (2010) als Sotsji (2014) waren geen succes voor Hirscher ondanks een zilveren plak op de slalom in Sotsji. De Olympische titel gaf wel extra druk die uiteindelijk in Pyeongchang (2018) toch kwam, met zowel de gouden medaille op de combinatie als op de reuzenslalom. Een klein smetje was het uitvallen op de slalom.

Wereldkampioenschappen

Op de wereldkampioenschappen was hij wel succesvol. Op deze kampioenschappen won hij 5 titels en werd vier keer tweede. Maar hier was hij lang niet zo dominant als tijdens de wereldbekerwedstrijden.

Jaar Plaats Resultaten
2009 Val d’Isère DNF Supercombinatie
4e Reuzenslalom
DNF Slalom
2013 Schladming Goud Slalom
Zilver Reuzenslalom
2015 Beaver Creek Goud Alpine combinatie
Zilver Reuzenslalom
DNF Slalom
2017 Sankt Moritz Goud Reuzenslalom
Goud Slalom
Zilver Alpine combinatie
21e Super-G
2019 Åre Goud Slalom
Zilver Reuzenslalom

Bron

Op 13 december 2009 boekte Hirscher in Val d’Isère zijn eerste wereldbekerzege. Tijdens de Olympische Winterspelen van 2010 in Vancouver eindigde de Oostenrijker als vierde op de reuzenslalom, op amper 0,08 seconden van het brons, en als vijfde op de slalom.  Tot en met het vorig seizoen won Hirscher 67 wereldbekerwedstrijden, de laatste was op 29 januari 2019 in Schladming op de slalom.

Nederlands tintje

Marcel Hirscher is een Oostenrijkse alpineskiër maar met een Nederlands tintje, zoals menig wel weet is zijn moeder Nederlands en heeft hij een dubbele nationaliteit. Zijn moeder Sylvia komt uit Den Haag en werd in de jaren 80 tijdens een wintersportvakantie verliefd op de skileraar Ferdinand Hirscher, de afloop van deze romance is is bekend. Op 2 maart 1989 werd in Anaberg-Lungötz Marcel geboren.

Statistieken (bron)

Evenement Start Podiums Overwinningen
Olympische winterspelen 7 3 2
Wereldkampioenschappen 15 (14 + 1 team) 9 7
Wereldbeker 245 138 67
Europese cup 28 9 3

Onze eerdere berichtgeving hierover zijn hier, hier, hier, en hier te vinden, meer informatie op zijn officiële website.

Marcel Hirscher ere lijst

Tot slot hieronder nog de persconferentie waarbij Marcel Hirscher aangeeft te zullen stoppen met de wedstrijdsport…

Youtube banner FANtastisch Oostenrijk

Instagram Banner

Zoek en boek je wintersport

You may also like...

×