Opnieuw veel zon en flink warm!

Opnieuw veel zon en flink warm!

Gisteren trokken een aantal felle regen- en onweersbuien over Oostenrijk. Plaatselijk kwam het met bakken uit de lucht, maar in sommige dalen viel het mee. Vandaag is het echter overal opnieuw zonnig en flink warm. De temperaturen lopen snel op.

Vanmorgen hangt in een enkel dal nog wat restbewolking, maar die lost al gauw op. De rest van de dag schijnt de zon uitbundig, al ontstaan boven de hogere bergtoppen enkele vriendelijke stapelwolken. Het wordt flink warm met maxima tussen 25 en 32 graden. Daarmee zet de hittegolf ongestoord door.

Vanavond klaart het breed op en de nacht verloopt helder. In de meeste dalen koelt het heerlijk af, met minima die veelal onder de 15 graden liggen.

Ook morgen blijft het zonnig en droog, al trekken wat sluierwolken over het land. Het wordt opnieuw flink warm tot ronduit heet, met maxima tussen 29 en 36 graden. De hoogste waarden worden verwacht in Wenen, Innsbruck en Klagenfurt. Het blijft droog en stabiel.

Donderdagochtend slaat het weer in het westen van Oostenrijk tijdelijk om; buien met onweer trekken over deze regio. In de loop van de dag breiden de onweersbuien zich uit over vrijwel het hele land. Als laatste bereiken de buien de Sloveense en Hongaarse grens. Vooral in het Salzburgerland en Karinthië kan het tot zware onweersbuien komen. Voor de buien uit wordt het nog tropisch warm; na of tussen de buien door is het gemakkelijk 10 graden koeler.

Vrijdag begint wisselvallig met nog wat regen, maar in de middag breekt de zon weer door. Het weekend verloopt zonovergoten en stabiel. Voorlopig blijft het dus, met een korte onderbreking, prachtig zomerweer.

Jeroen Elferink

Werken in Oostenrijk Logo

Zirbewinkel oostenrijksewinkel oostenrijksesupermarkt oostenrijkseproducten banner1500 1000

Vrienden van FANtastisch Oostenrijk

FANtastisch Oostenrijk heeft twee facebook pagina’s. Één daarvan is special voor jullie gemaakt. Op de facebookgroep Vrienden van FANtastisch Oostenrijk kunnen jullie de mooiste en leukste vakantiefoto’s en video’s met elkaar kunnen delen. Heb je leuke plaatjes deel die dan en het lidmaatschap van deze groep is uiteraard GRATIS.

Elk jaargetijde kun je en mag je laten zien. Vertel er ook iets bij en waar de foto en of video is genomen. Zo genieten we allemaal mee, ook als we er even niet zijn.

Nodig ook vooral je vrienden uit die iets kunnen bijdragen aan deze groep! De Groeten en veel plezier in deze groep!

Zoek en boek je wintersport

You may also like...

×