Wisselvallig weekend met sneeuw, later zachter
Wisselvallig weekend met sneeuw, later zachter
ZATERDAG:
in de ochtend is het met name in de zuidelijke staten bewolkt en kan er aan de zuidkant van de hoofdkam nog wat neerslag vallen. Met name Ost-Tirol, Karinthië en zuidelijk Steiermark zijn daar gevoelig voor. De sneeuwvalgrens ligt rond de 800 meter. De sneeuw trekt in de loop van de ochtend weg via het oosten en de wind draait richting het westen en later richting het noordwesten en neemt flink toe. In het westen is het eerst bewolkt en in de loop van de middag gaat het in het noordwesten dan wederom als eerste sneeuwen. De temperaturen gaan omlaag en de sneeuwvalgrens gaat richting 800 meter en is verder dalend.
In de nacht van zaterdag op zondag breidt de sneeuw aan de noordkant van de Alpenboog zich uit en daalt de sneeuwvalgrens richting de laagste dalen.
ZONDAG:
De noordwestelijke stroming brengt met name veel wind maar ook neerslag. De stuwing tegen de noordelijke Alpenboog is aanzienlijk en het sneeuwt in de ochtend al lekker door. Op veel plekken blijft het de hele dag doorsneeuwen. In de loop van de middag komt er dan vanuit het westen een opklaring opzetten en stijgt de temperatuur. Er komt een warmtefront dichterbij die ook neerslag gaat brengen. In eerste instantie ligt de SVG rond de 600 meter maar die stijgt in de nacht naar maandag richting de 1200 meter.
In de nacht naar maandag is het met name oostelijk van Salzburg regenachtig en stijgt de SVG richting de 1500 meter.
MAANDAG EN DINSDAG:
Het wordt flink zachter maar de neerslag neemt gestaag af en trekt naar het oosten weg. De zon komt beter tevoorschijn en dat is meteen te voelen. De maxima op maandag gaan richting de dubbele cijfers. Ook de wind blijft nog flink aanwezig uit het westen. De vorstgrens gaat richting de 2500 meter en op 3000 meter is het slechts -3°c. Op dinsdag is het dan zeer fraai maar zacht winterweer. De wind neemt ook iets af en wordt een beetje veranderlijk. In de bergen kan er nog wel een flinke windstoot voorkomen.
FANtastisch Oostenrijk heeft twee facebook pagina’s. Één daarvan is special voor jullie gemaakt. Op de facebookgroep Vrienden van FANtastisch Oostenrijk kunnen jullie de mooiste en leukste vakantiefoto’s en video’s met elkaar kunnen delen. Heb je leuke plaatjes deel die dan en het lidmaatschap van deze groep is uiteraard GRATIS.
Elk jaargetijde kun je en mag je laten zien. Vertel er ook iets bij en waar de foto en of video is genomen. Zo genieten we allemaal mee, ook als we er even niet zijn.
Nodig ook vooral je vrienden uit die iets kunnen bijdragen aan deze groep! De Groeten en veel plezier in deze groep!