Witte kerstdagen met zon

Prachtig winterweer in het Alpbachtal gisteren (foto: Claudia Tijhuis)

Witte kerstdagen met zon

Het is deze ochtend volop winterweer in Oostenrijk. Met name in Tirol en Salzburgerland valt er nog sneeuw. Echter, vanaf deze kerstavond wordt het droog en tijdens de kerstdagen is het vooral zonnig.

Vanmorgen is het bewolkt en valt er geregeld sneeuw langs de noordkant. In sommige dalen is afgelopen nacht een mooie laag sneeuw gevallen, en deze laag wordt de komende uren op veel plaatsen nog verder aangevuld. Ook vanmiddag blijven er, met name in Tirol en Salzburgerland, sneeuwbuien vallen. Aan de andere kant, elders wordt het droog en aan de zuidkant breekt de zon door. Het is vandaag uitgesproken koud; op 1500 meter vriest het -6 graden.

Kerstavond valt er mogelijk nog een laatste sneeuwbui, waarna het uiteindelijk overal droog wordt. In de loop van de nacht klaart het breed op. Daar waar het volledig opklaart, gaat het onmiddellijk streng vriezen.

Morgen, op eerste kerstdag, is het fantastisch wintersportweer met veel zon. Bovendien is het lang geleden dat de kerstdagen zo mooi en wit verliepen in de Oostenrijkse Alpen. In de ochtend vriest het streng, terwijl in de middag het kwik oploopt naar waarden net onder het vriespunt. In schaduwrijke dalen blijft het de gehele dag flink vriezen.

Op tweede kerstdag verloopt het weer eveneens goed, maar over het zuiden en oosten trekken enkele wolkenvelden. Hieruit kan mogelijk wat sneeuw vallen, terwijl het elders droog blijft. In de nacht naar vrijdag blijft het waarschijnlijk overal droog. De eventuele sneeuwkansen zijn sterk afgenomen.

Na de kerst, tot aan oud en nieuw, blijft het onder invloed van een hogedrukgebied zonnig. Echter, de nachten verlopen koud met matige tot strenge vorst. Overdag stijgt het kwik soms naar waarden net boven nul, en in het middelgebergte dooit het enkele graden. Toch blijft het fantastisch wintersportweer. Deze kerstvakantie zal de boeken ingaan als een uitstekende vakantie voor wintersporters. Zeker omdat het al lang geleden is dat de omstandigheden zo ideaal waren!

Fijne (witte!) kerstdagen namens de vaste weerman!
Jeroen Elferink

Werken in Oostenrijk Logo

Zirbewinkel oostenrijksewinkel oostenrijksesupermarkt oostenrijkseproducten banner1500 1000

Wil je nu echt niets missen van de berichtgeving van FANtastisch Oostenrijk?

Iedere dag als eerste geïnformeerd worden over het weer, video’s, updates en alles wat het leuk maakt in de Oostenrijkse Alpen, abonneer je dan op onze FANtastische Push berichten. Je kunt je abonneren via jouw mobiel, laptop, tablet of pc (en het is natuurlijk volkomen gratis) Linksonder in het scherm zie je een rood bolletje oplichten. Druk op deze knop en je krijgt dagelijks een signaal dat er een nieuw bericht klaar staat. Helaas is het wel zo dat de Apple apparatuur niet aan deze berichtendienst mee wil werken.

Zoek en boek je wintersport

You may also like...

×